sobota, 26 grudnia 2015

Podsumowanie roku


Mamy święta więc od kilku dni jestem u teściów i zajmuję się NICNIEROBIENIEM ;-) Aż do polowy stycznia nie pojawi się już żaden post z nowymi uszytymi rzeczami. Ale postanowiłam podliczyć ilość uszytych rzeczy w kończącym się roku. Zaglądacie tu czasem, więc widzicie , że szyję głównie rzeczy dziecięce a dla siebie bardzo mało.

Zacznijmy więc od kategorii MAMA: Oprócz ubrań były też torby,buty,kosmetyczki.... Jedne projekty udane i noszone, inne- niestety nie... Niedługo podsumowanie kategorii Konrad ;-)

pozdrawiam
EwaPsikus

Tę bluzkę uszyłam jako ostatnią przed świętami, dla Alicji. Miałam do dyspozycji tylko ok 40 cm drukowanej dzianiny w kratę granatowo-białą, więc postanowiłam odrobinę przedłużyć resztką z dresówki z mojej ostatniej sukienki. Wybrałam rozmiar 116 i uszyłam całość chyba w godzinę. I bardzo z siebie i wykonania byłam zadowolona,tylko.... jakaś mała ta bluzka. Jestem na 99 % pewna, że wybrałam wykrój  na 116....ale teraz to już nic nie wiem... bo mam 4 wykroje tej sukienki ( 147, Burda 8/2014) w rozmiarach 92,98,110,116 i prawdopodobnie skorzystałam z rozmiaru 98... Trudno, uszyję Ali coś innego.
A bluzka ma bardzo rozszerzany dół, tył odrobinę dłuższy. I nawet na szwach bocznych krata ładnie mi się zeszła!
Rada dla wszystkich szyjących: 3 razy sprawdzajcie co szyjecie i w jakim rozmiarze ;-)pozdrawiam
Ewa