piątek, 25 grudnia 2015

Prezenty c.d.

Ostatnio widzieliście uszyte bluzy dla 3 dziewczynek, więc dziś będą bluzy dla 3 chłopców.
Mój siostrzeniec od lat uwielbia dinozaury i wszystko co z nimi związane, więc gdy tylko zobaczyłam tę cienką dresówkę z motywem dinozaurów origami, wiedziałam, że muszę ją mieć! ;-) Z braku czasu i pomysłów uszyłam szybką prostą w formie bluzę ze zwykłym rękawem. Z końcówki materiału wykonałam identyczną dla mego " Dada "- jak mawia moja mała sąsiadka Róża :-), bo Konrad też lubi dinusie!


A dla bratanka mego męża uszyłam bluzę w strzałeczki. Podobną ma już i Konrad i Maciek.


pozdrawiam ciągle świątecznie
Ewa

Prezenty

Jak już Wam wspominałam, w tym roku postanowiłam do każdego prezentu dziecięcego dorzucić coś uszytego. Dziś pokażę Wam trzy sztuki: dwie bluzo/sukienko/tuniki dla dwulatek: Julii r.98  i Mai r.92 oraz dłuższą bluzę dla dziewięcioletniej  Wiktorii r.152. Wszystkie rzeczy szyte z drukowanych dresówek z różnych sklepów internetowych.
Dwie małe miętowe sukieneczki w liski są na podstawie wykrojów 147 i 148 z Burdy 8/2014 z moimi zmianami przy dekolcie i na dole- dodałam gumki na bokach.Bluza ecru w granatowe piórka to zwykły raglanowy krój z dołem zaokrąglonym. Miałam zamiar delikatnie ozdobić tę bluzę przez dodanie  na plecach łezki i granatowej wstążki na wiązanie ale...zabrakło mi czasu ;-) Następnym razem bardziej się postaram :-)

pozdrawiam świątecznie
Ewa