piątek, 5 września 2014

...od tej bluzy chyba się zaczęło...

Kupiłam sobie kiedyś bluzę, w sklepie dla młodzieży, chociaż do młodzieży już od dawna się nie zaliczam. Bluza czarna, z wieeeelkim komino- golfem, ze sznurkami, troczkami czy jak to tam się nazywa, na tym golfie i na ściągaczu na dole, z kieszonkami w szwach bocznych więc jest gdzie łapki schować. Ogólnie fajna i czasem nosiłam, lecz nie tak często jak bym chciała bo ten goooolf... W zimie nie ma jak tego pod kurtkę upchnąć, latem w czarnym golfie za gorąco. Od dawna już chciałam się go pozbyć ale zawsze coś... niby należę do osób, które bardzo często przerabiają nowo kupione obrania coś utną, coś odprują... a do tej bluzy ciężko się było zabrać. Natchnienie przyszło wraz z marcowym numerem Burdy. Od dawna chciałam uszyć coś z raglanowym rękawem mojemu dziecku.
Burda 3/2014 model 138
burda.pl
Co prawda model bluzki w Burdzie zaprezentowano na dziewczynce, a ja mam 3-letniego syna, który jeszcze nie za bardzo zwraca uwagę na takie rzeczy. Postanowiłam ostatecznie pozbyć się niechcianej części ze swojej bluzy a z pozyskanej, tak modnej ostatnio dresówki , uszyć małemu bluzę. Oczywiście cięłam materiał w nocy i wycięłam dwa prawe rękawy. Na szczęście zauważyłam to jeszcze przed szyciem i jakoś udało mi się ten prawy rękaw zmienić w lewy, tylko troszkę musiałam je skrócić. Górę bluzy wykończyłam taką niby stójką i sznureczkami.


Całą szyłam ściegiem zygzakowym więc szwy pozostały elastyczne. Przez kilka miesięcy syn podrósł, bluza  zrobiła się za krótka. Doszyłam więc ściągacze na rękawach i na dole, by mógł znowu ją nosić. W końcu jesień idzie...
 I jeszcze na koniec dwie inne bluzy szyte na podstawie tego wykroju.
pozdrawiam
Ewa

4 komentarze:

 1. Świetne bluzy :) też szyłam z tego wykroju, ale Twoje są o niebo fajniejsze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki, tu tylko pokazałam trzy a tak naprawdę to chyba z 10 uszyłam z tego wykroju.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne ! Stębnowania też zygzakiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki:-) Stębnowanie na czarnej jest zygzakiem po środku szwu a na reszcie są ściegiem prostym po dwóch stronach szwu.

   Usuń

Dziękuję za komentarz:-)